Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O obci > Aktuality > Ohlédnutí SC Titanic Štěpánovice za koncem roku 2019

Ohlédnutí SC Titanic Štěpánovice za koncem roku 2019Datum konání:
9.2.2020

Jubilejní 15 zpívání koled Titanicu 20. prosince 2019.

            Je to opravdu již poměrně dlouhá historie naší „nefotbalové“ činnosti, protože první koledy v Paříži zazněly 23. prosince 2005. S tímto bohulibým nápadem vystoupil na podzimní dokopné náš spoluhráč František Sýkora, který byl i vynikající hráč na bendžo. S ním nám vracel náladu po prohraných zápasech, a když už ji vrátil ještě to umocnil svým známým bonmotem „ fotbal hrajeme na  .…. nic, ale ta kultura, to by nám šlo.“

            Výbornému nápadu vyšla vstřícně naše „Titanička“ zocelená každoročním obehráváním masopustního reje masek i „pařížského finále“. Její kapelník Pepa Fiktus se velice ochotně vypracoval v dokonalého, jak se dnes říká, manažera, který neustále přemýšlí, jak zajištění průběhu tohoto krásného večera vylepšit. Už drahně roků zpíváme ze zpěvníků, které připravil v počtu asi 30 kusů a shromáždil v nich na 40 známých i méně známých, koled. Každý pak může být snadno zpěvákem, když má takhle zajištěné nezatěžování své paměti, nesmí ale, doma nechat brýle. Samozřejmě každá koleda má svou melodii a ty známé se nám zpívají lépe, ovšem základ Titaničky „manažersky“ doplněný vynikajícími posilami, žádná melodie nezaskočí. Dá se říci, že Pepova chromatika vždy dělá divy, Honza Mračků mu vždy dobře přihrává, letos s kytarou (na hřišti je to horší) a posily to tvrdily. V počátku to bylo zmíněné bendžo a kytara, několikrát nás posílila i basistka, samozřejmě hráčka na basu. V posledních několika létech se vykrystalizovala koledová kapela, kromě výše zmíněných, flétna Kristýnka Prokešová, housle Terezka Hlavsová, sólový zpěv Jana Fiktusová (zpěvník nepotřebovala). Terezka byla mimo republiku a tak, abychom nebyli ochuzeni o housle, manažer Pepa angažoval perfektního houslistu Tomáše Vávru z Velechvína. Ten sklidil největší aplaus, když se zpívalo „…. Jednou v roce na Vánoce, strejda housle popadne“, byli jsme všichni rádi, že je popadl i on a pěkně nám všem zahrál. Pokud si budete chtít příště s námi zazpívat koledy, přijďte poslední pátek před „Ježíškem“ do Paříže (zpěvníků je dost).

            Musíme zde krátce připomenout, že zpívání vždy předchází fotbálek v místní sokolovně. Také zde máme určité jubileum, protože současná sezona je 10 ročníkem naší černobílé ligy, když jsme dosud odehráli 233 zápasů a nastříleli 5198 gólů z toho černoši 2679 a běloši 2519. Před každým zápasem jsou určeni 2 hráči, kteří si zvolí spoluhráče a jedno mužstvo je v černých a druhé v bílých dresech. V tomto zápase vyhráli černoši 16 : 13, mužstvo si volil Hart, bělochy volil Beneda Josef a aktuální stav probíhající sezony je ve skóre 155 : 152 pro černochy a body 15 : 18 pro bělochy.

  Prezident SC Titanic Štěpánovice Jiří Hart