Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Kluby a spolky > Sport v obci

Sport v obci

TJ Sokol

TJ Sokol byl v obci založen v roce 1920. Ale v roce 1932 se rozpadl a svou činnost obnovil až v roce 1938. Hokejový oddíl založený v roce 1951 neměl dlouhé trvání pouze 2 roky, ale zato oddíl kopané založený v témže roce drží svou tradici dodnes. Fotbalové hřiště bylo spolu s kabinami postaveno v roce 1954. V roce 1955 se 5 členů zúčastnilo I spartakiády ve Znojmě. V roce 1970 byla k 50. výročí založení uspořádána ve Štěpánovicích okrsková spartakiáda na fotbalovém hřišti.

Titanik Štěpánovice

Nápad založit senior klub kopané Titanik Štěpánovice se zrodil 13. listopadu 1996 v hostinci U Máni, v hlavách již tehdy odrostlých fotbalistů Štěpánovic a blízkého okolí, obout kopačky, byl skvělým rozhodnutím. Titanic se vším, co k němu patří byl založen pro radost. Potřeba dát hrátkám dospělých pánů nějaký řád vznikla tehdy v jeden okamžik. Ten den byl vymyšlen název, barva dresů, pravidla o docházce na tréninky, vybírání příspěvků, vedení kroniky a také hodiny odchodů z restaurace. Naše nadšení neochablo ani po letech. Myšlenka dokázat si, že nepatříme do starého železa a že fotbal se dá hrát v každém věku, oslovila další spřízněné duše. Počet členů se pohybuje kolem dvaceti. Za těch deset let jsme sehráli přes sto přátelských zápasů, sehráli na čtyřista fotbálků, mnoha turnajů v sálové kopané a nohejbalu. Kromě sportovního využití jsme uspořádali několik plesů, dokopných, zájezdů na Moravu, na koupáni do Bad Fussingu a pouťových klání s pozemními hokejistkami Meteoru ČB. Každé jaro pořádáme sběr železného šrotu v obci.

 

kurt

Oddíl badmintonu

Oddíl badmintonu byl založen v dubnu 1981, do kterého chodila většina štěpánovických dětí. Ti, kteří u tohoto náročného sportu zůstali, dosáhli a stále dosahují výborných výsledků i v národních turnajích. Oddíl vede celá léta p.František Frcal.

Stolní tenis

V současné době je znovuobnoven oddíl stolního tenisu. Tento navazuje na úspěšné stolní tenisty, kteří se v minulosti během 4 let od založení probojovali z okresního přeboru až do II národní ligy Čech.

Sportoviště v obci

Sokolovna (od roku 1962, v roce 2022 prošla budova zásadní rekonstrukcí, přístavbou a modernizací.)
fotbalové hřiště (od roku 1954)
tenisové kurty (od roku 1986)