Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Kluby a spolky > Sport v obci > Stolní tenis

Stolní tenis

Klub Stolního Tenisu Štěpánovice oficiálně vzniknul v květnu roku 2019 jako nezisková organizace. První zmínky o ping pongu ve Štěpánovicích pocházejí z roku 1993. V letech 1997-2003 dosáhnul tento sport svého vrcholu. Ve Štěpánovicích se v této době hrála druhá nejvyšší liga České republiky. Bohužel v roce 2003 stolní tenis ve Štěpánovicích zaniknul. K obnově ping pongu došlo v roce 2012. V témže roce klub čítal 6 členů a k roku 2019 má klub 36 členů včetně dětí.

Nedílnou součástí a budoucností stolního tenisu v obci jsou nesporně děti. K trénování mládeže dochází od října roku 2018. Děti hrají soutěžní zápasy mládeže, starších žáků a dorostu v okrese České Budějovice. Bohužel v tomto okresu není mnoho klubů, které si vychovávají vlastní mládež, a tudíž zápasů není mnoho. Z tohoto důvodu jezdíme na okresní bodovací turnaje, které se pořádají v okresu Jindřichův Hradec. Těchto turnajů je celkem 10 a ve spolupráci s Třeboní a Lomnicí nad Lužnicí pořádáme tento bodovací turnaj 17. listopadu 2019 ve Štěpánovicích. Pro děti pořádáme také soustředění.

Nyní ve Štěpánovicích dospělí hrají soutěž RP I. a RP II.

 

Vedení klubu:                

předseda:                       Filip Nyiri 
místopředseda:              Miroslav Němec 
hospodář:                       Martin Šícha
Kontrolní výbor:             Veronika Mračková, Jan Víta, Petr Mráz

Kontakty:          
e-mail:  kststepanovice@seznam.cz
telefon:   +420 702 080 726

stolni tenis1.png

Stolní tenisté KST Štěpánovice(1994): nahoře zleva Martin Dvořák, Petr Dvořáček, trenér Zdeněk Dvořák st., dole Miroslav Němec mladší a Zdeněk Dvořák mladší.
Zdroj: Osobní archiv Jana Škrleho.

 

 

 stolni tenis2.jpg

 

 Vánoční turnaj dvojic 15.12.2018

 

 

 stolni tenis3.jpg

 

 Turnaj v Rožnově 2019

 

 

 

 DOPINKNÁ 2023KST_logo.png

 Na výroční valné hromadě spolku Klubu stolního tenisu Štěpánovice dne 15. 3. 2023, který reprezentuje obec Štěpánovice v regionálních soutěžích okresu České Budějovice RP I, II a III, bylo dohodnuto členy spolku a současně aktivními hráči, uspořádat na závěr hrací sezóny 2022/23 závěrečný turnaj, slangově „dopinknou“.

 V rámci vzájemné výměnné účasti na podobných akcích jsme na naši dopinknou pozvali hráče z Třeboně, Lomnice nad Lužnicí, Lišova, Horní Stropnice, Českých Budějovic, Týna nad Vltavou, Černého Dubu, Trhových Svin a Žimutic. Celkově hrálo i s hráči našeho klubu 25 účastníků, z toho 2 ženy, Veronika Mračková a Veronika Uhrová, obě z domácího KST Štěpánovice. Z domácího klubu se zúčastnilo 12 hráček a hráčů, což je potěšující bilance 75% z celkového počtu dospělých našeho klubu.

Hlavním programem turnaje byla soutěž jednotlivců, kteří byli rozděleni do šesti skupin a podle umístění ve skupině zařazeni do závěrečného „pavouka“.

Vítězem turnaje se stal Němec Miroslav ml., druhý byl Dvořák Jan a na třetím místě Langr Radek z domácího KST Štěpánovice.  Na 4. místě skočil Werner Zdeněk a 5. byl Dvořák Karel, oba z Třeboně. 6. místo obsadil Urbánek Dušan z domácího týmu a další dvě místa obsadili hráči z Lišova, Šibřina Zdeněk a Vávra Václav. Na 9. místě skončil Dvořák Rudolf a 10. místo obsadil opět hráč domácího týmu Kadlec Bohdan. Z KST Štěpánovice na dalších místech skončili, 12. Lang Václav, 15. Šícha Martin, 16. Mráz Petr, 19. Studený Michal, 20. Němec Miroslav st., 23. Vlček Zdeněk, 24. Mračková Veronika, na 25. místě Uhrová Veronika. Nehodnocený Nyiri Filip, který si v první fázi turnaje také zahrál, se staral o organizaci turnaje.

Příprava na dopinknou.jpgPrůběh turnaje.jpgPomyslný stupeň výtězů.jpgZávěrečné foto.jpg

Podle ohlasu účastníků se turnaj líbil a celkově se vyvedl. Věříme, že se na příští dopinknou opět sejdeme v hojném počtu. 

Nyní po skončení soutěží budou probíhat běžné tréninky a kroužek dětí a mládeže. Na období před prázdninami máme naplánovaný ještě jeden, sice menší turnaj, zato s mezinárodní účastí 8. hráčů německého týmu z města Freilassing ležícího poblíž rakouského Salzburgu. Účast bude vícenárodní, složená z Němců a Rakušanů. Turnaj proběhne v sobotu 17. června 2023 samozřejmě za přítomnosti domácího klubu KST Štěpánovice a několika členů Jiskry Třeboň. Tento výměnný turnaj probíhal již před epidemií kovidu.

Účast diváků je vítána.

 Ve Štěpánovicích dne 17. 4. 2023, výbor KST Štěpánovice.