Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O obci > Aktuality > Masopust 22. 02. 2020

Masopust 22. 02. 2020Datum konání:
22.2.2020

Vážení přátelé ano, masopust už klepe na dveře!!!

V sobotu 22. 02. 2020 v 07: 22 hodin vyrazí od naší Sokolovny tradiční rej masek, který také tradičně odstartuje pan starosta. V posledních 23 létech je spoluorganizátorem této mimosportovní činnosti zejména Senior Club Titanic Štěpánovice, který je i garantem přípravy a zajištění masek a hudby, populární „Titaničky“, tu v posledním období „posiluje“ Jiří Tvaroh z Vlkovic. Je patřičné upřesnit pojem mimosportovní, Titanic se vyžívá zejména v kopané, nohejbalu a plavání, ovšem každoroční rej masek je „pěkný masakr“ 13 ti kilometrového pobíhání po vesnici, takže se dá říci, pěkná lehká atletika!! Ano, bylo to naměřeno v roce 2015 a u hudebníků k tomu můžeme navíc přičíst i vzpírání, protože 12 ti hodinové nošení několik kilo těžkých hudebních nástrojů, dá také pěkně zabrat. Nejsnazší z toho celého kolotoče pak je na sousedských zastávkách se správně rozhodnout v dalším sportu „české házené“, co do sebe hodit, aby pak nebylo moc „vykláněček“ !!

Apropos, sousedské zastávky jsou zajímavý fenomén každoročního reje masek i tím, že k tradičním u starousedlíků přibývají i u spoluobčanů v nové zástavbě. Má to i svůj „rituál“, kdy Titanička každému sousedovi zahraje jeho oblíbenou písničku, v drtivé většině si členové kapely pamatují jakou. Při nové zastávce se zeptají a zahrají dle přání. Několik zastávek historicky vykrystalizovalo v krátké soustředění, aby „všechny maškary“ krátkým odpočinkem, zmobilizovaly síly a pokračovaly dále.

Vážení sousedé i přátelé dobré nálady, všechny vás srdečně zveme ke spolupráci při zajištění veselého masopustu. Chceme zajistit, pokud možno, co nejvíce maškar. Věříme, že známá Aranka přivede celou svou rodinu, český Honza nebude rozdávat „buchty“, ale bude s nimi tančit, zahrady vyšperkuje trpaslík i s trpaslíčkem (spíš už tanečníkem), objeví se opět španělští grandové, potulní rytíři, Chaplin i pan Bouše s buřinkou, holiči, doktoři, řezníci s „materiálem na píchačku, „americký vysloužilec“ z Vietnamu, Avatar s příšerkou s.r.o. a dokonce i největší a nejkrásnější muchomůrka červená, která přežila nejen příznivou zimu, ale i řádění vichřice „Sabine“. Určitě zde není veškerý výčet maškar posledních několika roků a tak spoléháme na vaše nápady, jakou maskou přispět k úspěchu společné masopustní veselé nálady. Zveme každého, kdo ji chce spoluvytvářet na 7.:00, výše uvedeného data do Sokolovny. Po skončení celodenního reje se došouráme do Paříže, kde bude taneční merenda pro „přeživší nezmary“, sousedy a spoluobčany, které srdečně zveme.

Jiří Hart, prezident SC Titanic Štěpánovice