Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O obci > Události a akce > VÝLET NA MORAVU

VÝLET NA MORAVUDatum konání:
25.10.2019

Dne 25. 9. 2019 jsme se vypravili na plánovaný výlet pro naše seniory do Lednice a Mikulova.

Vyjíždělo se v šest hodin ráno, což prověřilo spolehlivost všech účastníků. Cesta ubíhala pohodově, za což patří dík zejména panu řidiči Holubovi, který si bravurně poradil se všemi záludnostmi na trase.

             Během jízdy jsme se dozvěděli od paní Mgr. Laszákové spoustu zajímavých informací o místech, která jsme se chystali navštívit. Na objednanou prohlídku Lednického zámku jsme dorazili s drobným zpožděním, ale vše se podařilo vyjednat a nádherné interiéry zámku jsme si mohli prohlédnout společně. Zejména jsme obdivovali zručnost a um řezbářů a kovářů, kteří bez moderních nástrojů interiéry Lichtensteinského zámku vyzdobili. Z oken jsme viděli také cca dva kilometry vzdálený Minaret, na jehož věž vede celkem 302 schodů. Tato skutečnost nás od návštěvy dostatečně odradila. V posledním sále zámku nás uvítala dokonce živá hudba, která romantickou atmosféru místa ještě umocnila.

Po krátkém oddychu jsme si společně prohlédly také Lednický skleník, kde i běžné rostliny nabývají úžasných rozměrů. Záplavu květů doplňují i malá jezírka s barevnými rybkamvylet_morava_2019_1.jpgi. Čas určený na polední rozchod mohl každý využít podle svého. Většina účastníků využila čas k občerstvení v nedalekých hospůdkách.

Směr Mikulov jsme z Lednice vyráželi přibližně v jednu hodinu. Po krátké procházce z parkoviště do centra Mikulova, jsme mohli dojít zámeckou zahradou na vyhlídku Mikulovského zámku, kde jsme obdivovali „Klíčovou sochu“. Také jsme si mohli posedět v parku či na náměstí a dát si kávičku, pivko nebo burčák… Objednaná prohlídka Dietrichsteinské hrobky nám sice trochu rozhýbala kloubyvylet_morava_2019_2[1].jpg při výstupu na střešní vyhlídku, ale stálo to za to a výhledy nejenom na Mikulovský zámek, ale na celé město byly opravdu krásné. Také Svatý kopeček jsme měli jako na dlani. Mohli jsme se tak každý rozhodnout, zda tento poměrně náročný výstup zvládneme, nebo jestli si raději odpočineme a vychutnáme atmosféru centra města. S odstupem smekám před všemi, kteří jednu z nejstarších křížových cest s námi zvládli. Krásná panoramata a atmosféra samotného poutního místa nám byly jistě zaslouženou odměnou.

Přes poměrně nepříznivou předpověď nám počasí po celý den přálo. Ranní oblačno vystřídalo sluníčko a první kapky očekávaného deště se objevily teprve, když jsme se uvelebili v autobuse a vyrazili směrem na Štěpánovice kochajíce se nádherným západem slunce.

Nezbývá než si přát, aby příště našlo odvahu více seniorů a autobus se podařilo naplnit do posledního místečka.

Za skvělou organizaci děkujeme paní Mgr. Laszákové a za záštitu panu starostovi Ing. Ludvíkovi.

 Za kulturní výbor Ing. Jana Kučerová