Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O obci > Aktuality > Dovybavení JSDHO Štěpánovice 2022

Dovybavení JSDHO Štěpánovice 2022Datum konání:
20.9.2022
Datum ukončení:
30.9.2022

Dovybavení JSDHO Štěpánovice 2022

V posledních letech došlo k navýšení počtu mimořádných událostí, ke kterým je naše jednotka povolávána. Od loňského roku vyjíždíme odstraňovat popadané stromy z pozemních komunikací i mimo katastr naší obce.

S větším množstvím mimořádných událostí je nutné vybavovat jednotku novějším vybavením a zasahující hasiče ochrannými prostředky. Z tohoto důvodu zažádala v únoru obec Štěpánovice o krajskou neinvestiční dotaci pro jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí Jihočeského kraje. Cílem dotace bylo dovybavení JSDHO Štěpánovice materiálem a věcnými prostředky neinvestičního charakteru a dovybavení členů jednotky osobními ochrannými prostředky. Jihočeský kraj žádosti vyhověl.

Díky této dotaci bylo možné vybavit jednotku nastavovacím žebříkem se všemi atesty, který lze využít u zásahu. Až do současnosti jsme žádným takovým žebříkem nedisponovali. Nakoupeny byly moderní svítilny, které usnadní noční zásahy. Z ochranných prostředků byly pořízeny reflexní vesty, které jsou nutné pro zásahy na pozemních komunikacích. Tyto vesty zvýší viditelnost hasičů při zásazích na pozemních komunikacích.

Děkujeme zastupitelstvu obce za možnost žádat o tuto dotaci. Děkujeme starostovi obce Ing. Ludvíkovi a místostarostce Ing. Prokešové, Ph.D. za vyřízení žádosti o dotaci.

Petr Hanzal ml. Zástupce velitele JSDHO